Ветеран АТО тріумфував у чотирьох з п’яти вправ турніру

DSC_3390Foto-Anna-Belskaya-Kopyrovat.jpg

Олександр Кочергін виграв перший етап Кубка України зі стронгмену

Ветеран АТО тріумфував у чотирьох з п’яти вправ турніру

© Федерація стронгмену України

Перший етап Кубка України, що є відбірним до турніру «Найсильніша Людина України», відбувся у рамках фестивалю «Звитяга Нескорених». Цей інклюзивний захід Федерація стронгмену України організовує вже другий рік поспіль, привертаючи увагу суспільства до проблем ветеранів національно-визвольної війни та людей з інвалідністю, водночас займаючись реабілітацією цих особистостей. Під час фестивалю відбулися змагання з волейболу сидячи, жиму лежачи, стрільби з лука, штовхання ядра та веслування на тренажері «Concept 2», а також психологічні лекції та фітнес майстер-класи.

А стронгмен-турнір став нагодою для ветеранів АТО та адаптивних атлетів постежити  за цікавими протистояннями силачів, серед яких одним із головним фаворитів був чернівчанин Олександр Кочергін, який з 2014-го боронив незалежність України у складі добровольчого батальйону упродовж року, після чого повернувся до спорту.

Трансформація змагань

Пандемія коронавірусу різко скоротила  спортивний календар, відтак Федерація стронгмену  пішла на певну трансформацію змагань, об’єднавши відбірні турніри у Вищій та Першій Лігах.  В етапі Кубка України взяли участь 16 атлетів, які спочатку виступили у трьох кваліфікаційних вправах. Після цього богатирі були розділені  на дві групи: шістка найкращих виконала дві дисципліни за програмою Вищої Ліги, а решта десятеро стронгменів змагалися у таких же вправах, але  з меншою вагою – відповідно до регламенту Першої Ліги.

Крейсерський хід Кочергіна 

Олександр Кочергін одразу ж означив свою перевагу над іншими. Лише у першій вправі  – «Естафеті» (тричі перекинути колесо 320 кг та пронести гирю «Качка» 180 кг на 10 метрів)  він поступився 0,44 секунди Володимиру Климку. Львів’янин сповна використав свою вправність та швидкість у кантуванні покришки вагою 320 кг, в чому він є рекордсменом України. У двох інших дисциплінах – перенесенні 130-кілограмової колони на 40 метрів («Айсланд-крос») та естафеті «Лог-ліфт» (почерговому підйомі трьох колод 100, 120 та 140 кг по два рази за 1 хвилину) – Кочергіну не було рівних. В «Айсланд-кросі» чернівчанин на 2,61 секунди випередив найближчого переслідувача Андрія Кошубського, а у «Лог-ліфті» став єдиним, хто зумів здійснити всі шість запланованих підйомів колод.  Із перевагою у 6 з половиною балу над найближчим конкурентом, Олександр  виграв кваліфікацію.

Топ-шість із сюрпризами 

А от боротьба за шістку вийшла доволі гострою. Зважаючи на те, що у заключній вправі кваліфікації («Лог-ліфт») одразу четверо атлетів здійснили по п’ять сумарних підйомів колод, а шестеро інших – по чотири, утворилася  різниця аж у 5 балів  між двома групами стронгменів. Найбільше від цього постраждав Денис Бережник, який втратив саме таку очкову перевагу над Романом Сірмановим: криворіжець наздогнав хустянина у загальному заліку і пройшов до фіналу за рахунок вищого місця в окремій вправі. Денис, натомість,  залишився у другій групі, втративши можливість поборотися за залікові бали до рейтингу відбору на «Найсильнішу Людину». Такої ж невдачі зазнав і бронзовий призер національного чемпіонату у супертяжах  Богдан Ксенчук: надто багато було втрачено в  «Айсланд Кросі» (лише 11 місце).   П’ять підйомів колод не дали Богдану можливості виправити ситуацію і повернути собі місце в еліті.

У той же час,  варто відзначити стабільне виконання атлета з Краснограда, що на Харківщині,  Андрія Ананьєва, який пройшов до фіналу з другим результатом,  та Андрія Дмитрієва з Сум (третій показник). 4-5 місця розділили Володимир Климко та Андрій Кошубський. Для Володимира – це виконання  завдання – мінімум, а от Андрій досягнув серйозної планки, адже зумів відсунути назад потужних супертяжів, виборовши місце у фіналі.

Кочергін декласує опонентів 

Забезпечивши собі велику перевагу  кваліфікації, Олександр Кочергін не став скидати оберти, впевнено вигравши дві фінальні вправи. Сашко наче розважався з опонентами. Його перевага над найближчим переслідувачем Ананьєвим у «Прогулянці фермера» склала 14,28 секунди!


А у заключній – «Тязі платформи 300 кг»   – Кочергін не зупинився, поки не перевершив на один підйом результат Романа Сірманова (11 разів), хоч для перемоги у загальному заліку йому вистачило б зафіксувати вагу всього лиш один раз! Беззаперечний тріумф ветерана АТО підтверджує його честолюбні плани на сезон – Олександр вже виборював «срібло» й «бронзу» на «Найсильнішій Людині». Час замахнутися на головний титул?


Звернув на себе увагу Андрій Ананьєв, який   упродовж усього змагання впевнено йшов на другій позиції і не віддав «срібло» до завершення турніру. А «бронзу» зумів видряпати Володимир Климко: одна успішна тяга 300 кілограмів стала для львівського ломуса призовою. У той же час «баранка» Андрія Дмитрієва відкинула його з третього місця, на якому він «базувався» аж до заключної вправи. Роман Сірманов, вкотре показав клас у «дед-ліфті», за рахунок чого обійшов і Дмитрієва, і Кошубського, фінішувавши у підсумку четвертим.

Перша ліга – супертяжі забирають все

У Першій Лізі призова трійка залишилася за «супертяжами», між якими точилася гостра боротьба. У битві двох Богданів Ксенчук виграв у Копила лише пів балу. Третім став Денис Бережник, який розраховує  наростити  потужність упродовж сезону. Заслуговує на добре слово найлегший атлет серед учасників –  Василь Олейников з Херсонщини, який минулого тижня став чемпіоном України у ваговій категорії до 95 кг. Василь не стушувався у боротьбі з масивними монстрами, у чотирьох з п’яти вправах увійшовши  до вісімки найкращих. Четверте місце у заліку Першої  Ліги не задовольнило  атлета зі Степного, але показало його потенціал.

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ

Фото Анна БЄЛЬСЬКА