Стронгмен. Україна сильніша за Європу

Ukrayina-vs-YEvropa-224.jpg

Українські стронгмени перемогли європейців у дружньому матчі, що відбувся у Луцьку.

Розмаїття богатирського сезону збагатила матчева зустріч збірної України з командою Європи. Авторитет нашої національної команди у світі стронгмену  на дуже високому рівні, згадати хоча б той факт, що українці на чолі з  Василем Вірастюком  чотири рази здобували титул «Найсильнішої нації планети», а ще синьо-жовті неодноразово тріумфували на чемпіонатах світу та Європи серед пар, що також носять статус командних змагань.

Традиція матчевих зустрічей

Традиція проводити дружні матчі з європейцями  має тривалу історію в українському стронгмені. Перший такий матч відбувся 8 років тому у Трускавці. Тоді у складі збірної Європи виступав молодий і ще нікому не відомий, а нині – герой серіалу «Гра Престолів» і володар титулу «Найсильніша людина планети-2018» Гафтор «Тор» Бйорнссон. Востаннє Україна проводила матчеву зустріч з європейцями 2015 року у прифронтовому Маріуполі: стронгмени народ сміливий, тож не побоялися приїхати на зустріч із друзями. Українці на чолі з Олександром Лашиним були гостинними лише поза межами змагального майданчика –  впевнена перемога 5:1. Зустріч у Луцьку стала четвертою для нашої команди у такому форматі (ще один матч відбувся 2012 року у Дніпрі).

Сплав досвіду і молодості

Цього разу у складах обох команд організатори вирішили поєднати активних атлетів та іменитих ветеранів, які вже не так часто виступають у стронгменівських турнірах. Капітаном збірної Європи виступив чемпіон світу серед ветеранів 2017 року, неодноразовий учасник турніру World Strongest Man Відас Блекайтіс з Литви. Також до складу європейців увійшли рекордсмен світу у жимі серед ветеранів, чемпіон Латвії 2010 року  Марекс Лейтіс і два елітних чинних атлети –  багаторазовий переможець турнірів «Найсильніша людина Молдови» і «Найсильніша людина Румунії» Родіон Сукман та чемпіон Польщі, дворазовий  учасник World Strongest Man Рафал Кобиляж.

Збірну України очолив чинний володар титулу «Найсильніший українець»,  22-річний Олексій Новиков, а доповнили склад наші імениті ветерани, котрі останнім часом у регулярних турнірах участі не брали: шестиразовий  володар титулу «Найсильніша Людина України», дворазовий чемпіон світу у парах, володар Кубка світу Олександр Лашин (36 років), багаторазовий віце-чемпіон турніру «Найсильніша Людина України», чемпіон світу у парах Віктор Юрченко (37 років) та  дворазовий чемпіон світу, багаторазовий призер турніру «Найсильніша Людина України», президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок (34 роки).

Переможний початок Європи і травма Юрченка

У першій з шести матчевих вправ команди змагалися в естафеті, що складалася з чотирьох етапів: перенесенні двох  мішків по 100кг, коромисла «Супер-Йок» вагою 375кг, 130-кілогорамової колони «Айсланд-Кросс» та тяги саней вагою 200 кг. І початок був за гостями: команда Європи на цілих 5 секунд виявилася швидшою за наших земляків. До того ж, на першому етапі травмувався Віктор Юрченко.

Такі події  могли вивести зі стану рівноваги будь-яку команду, але українці показали, що недарма стільки років очолювали командний рейтинг світового стронгмену. Заради справедливості треба сказати, що у першій дисципліні потягнув м’яз і польський атлет Рафал Кобиляж, відтак за кількісним складом здорових атлетів команди зрівнялися.

Український «камбек»

Вже у другій вправі синьо-жовті показали, що таке концентрація й воля. Командний «Лог-ліфт» (колода вагою 240 кг, яку атлети підіймають попарно), наші виграли з великим запасом – одинадцять підйомів проти чотирьох  упродовж двох хвилин. Сергій Конюшок, Олександр Лашин та Олексій Новиков відпрацювали максимально злагоджено, чим зуміли компенсувати відсутність травмованого товариша.

Дуже запеклим було протистояння у третьому випробуванні – «Тязі платформи вагою 550 кг», в якій господарі обійшли гостей на один підйом. Цю складну вправу атлети виконували під рясну зливу –  природній «душ» серйозно ускладнював виконання.

Кураж Лашина і надійність Новикова

Повівши у рахунку, українці упіймали кураж і яскраво виграли й наступну вправу – «Дамбл» (підйом гантелі 90 кг упродовж 3 хвилин). У цій вправі ми, як у минулі роки, побачили класне виконання Олександра Лашина, котрий згодом зізнався, що на тренуванні ніяк не міг відновити фіксацію снаряду:

І так, і сяк підходив до гантелі, але  втримати її над головою ніяк не міг. Однак дух змагання так «закуражив» мене, що я усе одразу ж згадав, щойно почалася вправа,  і підйоми почали вдаватися, – емоційно поділився враженнями Олександр.

Доповнив роботу ветерана молодий Олексій Новиков, який надійно й впевнено фіксував підйоми. Спільними зусиллями атлети й забезпечили перевагу у загальному рахунку – 3:1.

Фото-фініш на «Прогулянці фермера»

З огляду на попередні результати, наступна дисципліна – «Прогулянка фермера» (перенесення двох  валіз по 140 кг на дистанцію 60 метрів) стала вирішальною для визначення переможця матчу. Європейці, розуміючи, що це їхній останній шанс вирівняти становище, стартували дуже потужно: Лейтіс та Сукман виграли свої етапи. Коли Відас Блекайтіс пішов на заключний етап, його перевага над Олексієм Новиковим складала метрів 5. Однак яку ж швидкість продемонстрував наш лідер! Відрив литовця просто танув на очах і на фініш атлети прийшли одночасно!

Судді вдалися до фото-фінішу для визначення переможця. У результаті перегляду відео було з’ясовано, що на 0,1 секунди Україна таки випередила Європу, а отже святкувала завчасну перемогу!

Попри те, що заключна дисципліна – «Перетягування канату» – уже не могла змінити переможця матчу, команди не давали слабинки одна одній. Олександр Лашин ледь не травмувався, коли українці вирвали перемогу у другому пулі після поразки у першому. Але у вирішальному, третьому,  пулі команда Європи знову святкувала перемогу, скоротивши відставання у загальному заліку.

У підсумку, Україна перемогла Європу 4:2, продовживши  свою переможну серію у  матчах  з європейськими стронгменами. Зустріч у Луцьку подарувала незабутнє свято місцевим уболівальникам й доповнила історію  українського стронгмену ще однією яскравою сторінкою.

МАТЧЕВА ЗУСТРІЧ Україна – Європа. Технічні результати 

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ

© Sport.ua