Стало відомо, хто позмагається за звання найсильнішої людини України

Фестиваль «Сильні України»
Заключним відбірним етапом до найпрестижнішого турніру для українських богатирів став Форд Тракс чемпіонат України, який цього року відбувся у Києві, у рамках культурно-просвітницького фестивалю «Сильні України». Цей фестиваль, який Федерація стронгмену організувала спільно з КМДА, включав у себе цілу низку подій, а завершився концертом рок-гуртів, де хедлайнером виступив харизматичний «Танок на Майдані Конґо». З десятої ранку перехожі на Хрещатику могли подивитися на великому екрані фільм «Іван Сила», а також завітати до Холу Богатирської Слави, де було розміщено інтерактивні стенди видатних силачів різних часів – Іллі Муромця, Конана, Івана Піддубного, Леоніда Жаботинського, братів Кличків, Василя Вірастюка…
А вже опівдні розпочалися одразу два турніри – фінал Всеукраїнського фестивалю «Козацькі розваги» та нове змагання – «Найсильніша родина України».
Найсильніша родина України
Сімейний турнір – це абсолютна новинка. Відкривачами стали імениті стронгмени сучасності, серед яких шестиразовий володар титулу «Найсильніша людина України» Олександр Лашин, дворазовий чемпіон світу Сергій Конюшок, чемпіон Invictus Games Олександр Писаренко. Шестеро богатирів разом з членами своїх сімей створили шість команд, змагаючись у чотирьох дисциплінах. При цьому батьки-богатирі виконували важкі стронгменівські вправи, а дружини з дітьми більш рухливі, скажімо стрибали «жабками» по доріжці.
Дуже яскраво виглядав «Трак-пул» саней, в яких сиділа сім’я стронгмена. Олександр Лашин, прагнучи фінішу, аж зірвав мозолі на ногах! Його кросівки один за одним злетіли з ніг і Сашко дістався мети босим!!!
Цей успіх став вирішальним: «Лашин TEAM», в якій разом з іменитим татусем виступали його донечки – 14-річна Аліна та 9-річна Люда, – набрала найбільшу суму балів у багатоборстві, отримавши за історичний тріумф оригінальний приз! «Срібло» здобула родина столичного стронгмена Сергія Пономарьова, а «бронзу» повезе до Івано-Франківська сім’я прикарпатського ломуса Романа Шмигельського.
Козацькі розваги
У фіналі фестивалю «Козацькі Розваги», до якого вийшли команди вісьмох областей, найсильнішими виявилися силачі з Харківської області. Андрій Шатулін та Андрій Ананьєв перемогли в усіх п’яти дисциплінах, не залишивши шансів опонентам!
Другими стали хлопці з Рівненщини Ігор Головко та Олег Шилюк, а третіми – «козарлюги» із Запорізької області 47-річний Ярослав Нагорняк та 44-річний Сергій Покадько, що були найбільш віковою командою на турнірі!
Учасники виконували вправи за програмою Федерації стронгмену України при реферуванні головного рефері Василя Вірастюка та його асистентів.
Трак-Чемпіонат
Головною спортивною подією фестивалю «Сильні України» став, без сумніву, Трак-чемпіонат, який відбувся уже вдруге в історії. Інтерес до змагання, яке вміщує в себе лише вправи, пов’язані з вантажівками, дуже високий. Цього разу заявилося аж 20 учасників, зокрема стронгвумен з Одеси Марина Солтанова та дворазовий чемпіон світу з пауерліфтингу Олександр Шепель, який серйозно розглядає питання переходу до стронгмену.
Прем’єра «Трак-пушу»
Формат чемпіонату складали три вправи: добре відомі «Трак-пул» та «Арм-овер-арм», за підсумками яких визначилася десятка фіналістів, а також новинка сезону – «Трак-пуш», що власне й отримала статус фінальної. На відміну від двох попередніх випробувань, тут вантажівку уже треба не тягнути, а штовхати попереду себе на дистанцію 20 метрів.
Перший етап – за фаворитами
«Трак-пул» – тягу машини вагою 8,5 тон на дистанцію 20 метрів – швидше за інших виконав Руслан Петруня. Киянин єдиний з усіх учасників вибіг із 19 секунд – 18,91 с.
Вправу «Арм-овер-арм», в якій треба тягнути вантажівку за канат на себе, організатори ускладнили рівно удвічі. Два, зчеплені разом, тягачі сумарно важать аж 17 тон! Тут краще за всіх впорався із завданням львів’янин Володимир Климко – 29,38 секунди.
А от очолив залік після двох вправ закарпатець Денис Бережник, який двічі був другим, але показав найвищу стабільність. З другим результатом до фіналу пройшов Володимир Климко, з третім – киянин Денис Дубровський.
Сенсаційний фінал
Однак у фінальній вправі усе розпочиналося з чистого листа, адже результати попереднього раунду були анульовані! Відтак прем’єрний «Трак-пуш» став вирішальним!
І тут сенсаційно себе показали ті, на кого до старту фіналу навряд чи розраховували  як на призерів! Спочатку вразив усіх 21-річний Богдан Ксенчук з Кривого Рогу, який «заштовхав» вантажівку на 20 метрів за 18,78 секунди!
Потім «формулічну» швидкість розвинув Роман Грицеляк зі Львова, власна вага якого 94,3 кг (на 70 (!!!) Кілограмів менша, ніж у Ксенчука!). Галичанин  програв криворіжцю лише 3 сотих секунди!!! Більш імениті атлети – Петруня, Дубровський, Шарий не змогли вибігти із 20-секундного показника, відтак перед вирішальною дуеллю чемпіонату – Бережник–Климко у повітрі відчутно «запахло» сенсацією.
Тріумф Дениса Бережника
Денис Бережник цього дня був просто незупинний – він штовхав тягача щосили і зумів на півсекунди обійти Богдана Ксенчука, вперше у своїй кар’єрі здобувши перемогу на елітному професійному турнірі стронгменів!
Підсилює момент той факт, що Хустянин досягнув тріумфу напередодні свого 31-го дня народження, зробивши собі чудовий подарунок на свято!
Однозначним успіхом є й «срібло» Богдана Ксенчука, для якого це взагалі дебютні «призи» у стронгмені! І для чемпіона України 2018 року у найлегшій ваговій категорії Романа Грицеляка – «бронза» у компанії значно важчих колег – теж вагоме досягнення.
Форд Тракс Чемпіонат України (технічні дані) тут:
Учасники Фіналів сезону
За підсумками трак-чемпіонату, коло учасників турніру «Найсильніша людина України» набуло остаточного вигляду. До Олексія Новикова, котрий, як володар чинного титулу, здобув це право автоматично, приєдналися десять найкращих українських атлетів, визначених за результатами турнірів Вищої Ліги ФСУ, а також білорус Євген Шавченко, який зумів набрати сьому суму балів. За регламентом, іноземець не може зайняти місце українського атлета у фіналі сезону, однак може отримати допуск в разі потрапляння до рейтингової десятки за підсумками регулярного сезону.
Турнір «Найсильніша людина України» відбудеться 14 вересня у Дніпрі. А наступного дня, 15 вересня, у сусідньому Павлограді пройде  фінал Першої Ліги ФСУ, десятка учасників якого також набула остаточного вигляду після трак-чемпіонату.
Автор тексту: Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ
Взято: sport.ua