Чотири рекорди України: стронгмени розпочали сезон у Києві

Федерація стронгмену України відкрила сезон потужним змагальним вікендом, упродовж якого богатирі визначили чемпіонів України у трьох вагових категоріях, а також провели Відкритий Кубок МВС серед силових структур.

Ігри воїнів

Усі змагання відбулися у  рамках фестивалю «Звитяга нескорених», який ФСУ організовує вже третій рік поспіль. Майже 300 ветеранів визвольної війни на Сході України беруть участь в 11 адаптивних видах спорту – стрільбі з лука, кульовій стрільбі, легкій атлетиці, велоспорті, плаванні, веслуванні на тренажері, гольфі, пауерліфтингу, баскетболі та регбі на візках та волейболі сидячи. За підсумками змагань буде сформовано команду з 40 переможців, які поїдуть на Warriors Games, що традиційно відбуваються в американському Орландо.

Чемпіонат України – до 95 кг

Стронгмени змагалися паралельно з ветеранами: чемпіонат традиційно відбувся у трьох вагових категоріях. У найлегшій  – фаворитом був чинний чемпіон України Василь Олейников з Херсонщини. Конкуренцію йому міг скласти дворазовий чемпіон держави, львів’янин  Микола Василюк, однак  травмувався перед стартом сезону. Ще один галичанин – чемпіон 2018 року Роман Грицеляк, як і торік, зробив ставку на встановлення національного рекорду у вправі «Дамбл на максимум», не заявляючись на решту вправ. І, треба сказати, Романові, котрий зараз перейшов до когорти тренерів, цей задум вдався. Спочатку він оновив свій же минулорічний рекорд на 5 кілограмів, впевнено піднявши  гантелю вагою 100 кг, а вже через 2 хвилини успішно викинув догори і зафіксував над головою й 105 кг! Таким чином, Грицеляк записав до стронгменівської Книги рекордів подвійне найвище досягнення.

Щодо боротьби у категорії, то Василь Олейников загалом впевнено тримав лідерство, вигравши дві вправи, а  у трьох інших не опускався нижче другого місця.  Боротьбу визнаному лідеру намагався нав’язати дебютант національного чемпіонату Іван Харченко з Бердянська, якому вдалося виграти у двох окремих дисциплінах. Однак Олейников постійно тримав амбіційного новачка на безпечній відстані, спокійно довівши справу до другого поспіль титулу чемпіона України у своїй кар’єрі.

Варто відзначити й бронзового призера – Олександра Сташенка з Києва, який встановив рекорд України у вправі «Дамбл» на кількість підйомів. За 1 хвилину Сашко встиг 9 разів зафіксувати над головою 75-кілограмову гантелю, на один раз перевершивши рекорд закарпатця Олексія Мальцева, датований 2016 роком.

Чемпіонат України –  до 110 кг

У середній ваговій категорії цьогорічні змагання стали своєрідною «калькою» минулорічних. Дворазовий чемпіон світу з Дніпра Віталій Герасимов традиційно для себе «забукусував» на старті, давши фору сумчанину Андрію Дмитрієву і поставивши себе у статус наздоганяючого. Програвши 4 очки у «Супер-Йоку», Герасимов відіграв один бал у Дмитрієва у своєму улюбленому «Лог-ліфті», ще один – у «Прогулянці фермера»,  а от у «Дамблі» Дмитрієв не поступився грізному опоненту, розділивши  з ним першість. Усе знову вирішувалося у заключній вправі – «Таєр-фліпі». І, як і торік, Герасимов відіграв заключний гандикап в Андрія Дмитрієва, вирівнявши показники у загальному заліку! І, як і 2020-го,  титул чемпіона України, тепер уже третій у кар’єрі, дніпрянину  принесла більша кількість перемог в окремих вправах! Те, як Герасимов вміє себе налаштувати на заключний бій просто захоплює!

Тим часом, Андрій Дмитрієв третій рік поспіль задовольняється статусом віце-чемпіона. Добре, що сам атлет такий факт сприймає з гумором, а значить залишається психологічно стійким і поступово рухається назустріч історичній звитязі.

Бронзову нагороду здобув закарпатець Артур Марчук: він єдиний, хто зумів відібрати у дуету лідерів першість в окремій вправі. Стронгмен з Берегова переміг у «Кантуванні колеса».

Чемпіонат України – понад 110 кг

Але найбільшої перемоги за новітню історію строгнмену закарпатці здобули  у надваговій категорії, де інтрига змагань також була закручена до максимуму!

Спочатку очікувано потужно стартував молодий криворіжець Богдан Ксенчук, який цього разу таки побив рекорд Олексія Новикова у «Супер-йоку» – 8,28 секунди проти 9,19 (торік Богдану не вистачило 19 сотих секунди, щоби перевершити досягнення).

У наступній вправі – «Лог-ліфті на рази»,  Денис Бережник з Хуста відіграв у Ксенчука два програних у «Коромислі» бали, встановивши паритет у загальному заліку.

Але у «Прогулянці феремера» Богдан знову переміг, а Денис став третім (між претендентами на «золото» вклинився ще один закарпатець – Володимир Цифра з Великого Березного). Однак Бережник і не думав здаватися – він впевнено переміг у «Дамблі», а Ксенчук поділив  2-3 місця у цій дисципліні з львів’янином Климком. Відтак перевага Богдана зменшилася до мікроскопічних 0,5 балу. Усе вирішувала очна боротьба у «Таєр-фліп». Бережник одразу ж захопив лідерство у заключній трійці стартерів, помітно наростивши перевагу на фініші! Перекинувши 360-кілограмову покришку на  3 секунди швидше за опонента, Денис вперше у кар’єрі став чемпіоном України!

До слова, переміг у заключній вправі чемпіонату чинний рекордсмен «Кантування колеса» Володимир Климко, але у загальному заліку бронзовому призеру 2019 року, цього разу вдалося фінішувати лише на шостій позиції. Натомість національну «бронзу» вперше здобув Володимир Цифра.

Відтак Закарпаття на нинішньому  чемпіонаті стало найбільш успішним богатирським краєм – «золото» і дві «бронзи»! Успіх Дениса Бережника є актуальним вінцем кар’єри хустянина, який заслужено здобуває цей титул! Те, що минулорічний чемпіон України і чинний володар титулу «Найсильніша Людина України» Павло Кордіяка пропустив чемпіонат через травму, а чинний World Strongest Man Олексій Новиков не взяв участі у змаганні через підготовку до міжнародного турніру, аж ніяк не применшує досягнення Бережника. Свій шанс треба використовувати тоді, коли він у тебе є. Звання чемпіона залишається з атлетом на все життя.

Рекорд Новикова

Тим часом найсильніша людина на планеті – Олекса Новиков,  не пішов з майданчика без лаврів рекордсмена. Киянин вирішив оновити свій же рекорд на кількість підйомів гантелі «Дамбл», який встановив 2017 року. Тоді Новиков встиг зафіксувати 95-кілограмовий снаряд 7 разів за одну хвилину. Однак з того часу українець значно підсилив своє виконання: минулого року він побив світовий рекорд –  11 разів піднявши на 5 кг важчу гантелю (100 кг) за 75 секунд. Відтак оновити рекорд із легшою гантелею видавалося справою техніки і Олексій блискуче впорався із завданням – 10 разів піднявши «Дамбл» 95 кг  за хвилину. Про впевненість і розрахунок Олексія говорить ще й той факт, що після другого підйому він спокійно поправив млинці на снаряді, не боячись, що йому забракне часу.

Рекорд Олексія Новикова став яскравим знаком оклику видовищного змагання, що відбулося у шалену спеку і, незважаючи на це, принесло шанувальникам стронгмену    одразу 4 рекорди України і конкурентну боротьбу за «золото» у кожній з категорій.

Відкритий чемпіонат МВС

А ще вісім команд силових структур розіграли комплект нагород у Відкритому парному чемпіонаті МВС, який також провела на вікенді Федерація стронгмену України. У 5 парних вправах найбільш впевнено виступила команда Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у складі якої два відомих стронгмени – переможець Першої Ліги ФСУ – 2020 Богдан Копил та досвідчений богатир Юрій Руденко. Ці хлопці забезпечили собі солідну перевагу ще до заключної вправи.

А от боротьба за «срібло» тривала до самого фінішу: Сергій Богдан та Євген Данильчук з Департаменту патрульної поліції, заклавши всі чотири кулі в Atlas Stones,  зуміли  наздогнати у загальному заліку команду ДСНС-1 (Ігор Головко, Володимир Савостьянов), а  за рахунок індивідуальної перемоги в окремій вправі вирвали статус віце-чемпіонів! Але й надзвичайники – не у програші, адже дві їхні команди на п’єдесталі – «золото» і «бронза».

Із цього вікенду сезон стронгменів продовжиться етапами Кубка України.