Стронгмен Кочергін – чемпіон світу

DSC_0629-Kopyrovat-1280x850.jpg

Українець виборов титул в останній вправі

© Sport.ua
Українець Олександр Кочергін виграв чемпіонат світу зі стронгмену у ваговій категорії до 110 кг. Інтрига у боротьбі за світову корону зберігалася до заключної вправи!
Світова першість WSF (World Strongman Federation) зібрала у закарпатському Хусті 22 атлети з 8 країн світу. Претендентів на найвищу нагороду, здається, вітало все місто – так багато людей зібралося на Майдані Незалежності. Понад дві тисячі глядачів не залишилися розчарованими – змагання вийшло справді видовищним!
Формат чемпіонату світу передбачав два етапи: кваліфікацію, що складалася із трьох вправ, та фінал, в якому десять найкращих атлетів мірялися силою у чотирьох дисциплінах.
Кваліфікація: фаворити й  несподіванки 
Старт турніру був позначений певною сенсаційністю: латвієць Маріс Крєвєліс здивував всіх своєю швидкістю у вправі «Таєр-фліп».  23-річний вихованець знаного стронгмена Агріса Казельнікса  випередив фаворитів цієї дисципліни Юрія Огоновського та Олександра Кочергіна. У другій вправі – «Лог-ліфт на максимум» одразу шестеро атлетів взяли вагу 150 кг, поділивши першість. Заключне випробування кваліфікації – «Прогулянку фермера» – виграв киянин Павло Гайша, якому лише однією сотою поступився буковинець   Олександр Кочергін. Обох українців, які впевнено вийшли до фіналу (Кочергін з першого місця, а Гайша з третього), розділив у загальному заліку поляк Патрик Пшибила, котрий прийшов до проміжного фінішу другим. До десятки фіналістів пробилися ще двоє українців – Роман Греков з Макіївки та Юрій Огоновський зі Львова (5 та 6 місця у кваліфікації). Фаворити назагал підтвердили свій клас. Прикрістю для нас стала невдача Віталія Міхеєва, якому забракло лише двох балів до потрапляння у фінал: після важкої травми атлет все ж таки ще не набрав оптимальних кондицій. Місцеві вболівальники також гаряче підтримували хустянина Дениса Бережника. Попри те, що молодому атлету не вдалося вийти до фіналу, він здобув дуже цінний досвід, який, без сумніву, допоможе йому у зростанні сили й витривалості.

Фінал: і знову сюрпризи 
Фінал розпочинався із тяги восьми-тонної вантажівки: як і на  старті кваліфікації, тут були сюрпризи. Вправу виграв білорус Євген Шавченко, котрий на 0,32 секунди  випередив Кочергіна і на 0,61 сек Гайшу.
Щоправда, у наступній же дисципліні Павло Гайша здобув впевнену перемогу, піднявши три снаряди  в «Естафеті Over Head» за  25,29 секунди! Другим фінішував Пшибила, третім – Кочергін, що дозволило Гайші обійти земляка у загальному заліку.

Однак у третій  вправі Фіналу – «Естафеті із перенесення мішків та «Супер-Йоку» – Олександр Кочергін, посівши друге місце,  відіграв у головного конкурента одразу три бали! Донести коромисло до фінішу Павлові Гайші завадила травма спини, відтак його результат у цій дисципліні – четвертий.

Переміг у цій естафеті інший українець – Юрій Огновський, для якого «Супер-Йок» – фактично улюблене випробування.
Перед заключною вправою перевага Олександра Кочергіна у загальному заліку становила 2 бали, що залишало шанси Павлові Гайші на реванш. Але яскравою перемогою у «Кулях Атласа»  Сашко підтвердив правомірність своїх претензій на світовий титул! Заклавши всі кулі за 38 секунд, ветеран АТО здобув «золото» чемпіонату світу із солідним запасом! Рік тому  Кочергін програв Гайші на чемпіонаті України, а Новікову на турнірі «Найсильніша людина країни», однак цього разу він таки здобув чемпіонське звання, та ще й світове!

Павло Гайша, котрий три роки поспіль виграє чемпіонат України у цій ваговій категорії, здобув титул віце-чемпіона світу. Звісно, у Гайші були більш амбіційні плани, однак, зважаючи на травми (під час змагання Павло ще й надірвав м’яз ноги), киянину не варто засмучуватися, адже «срібло» світового чемпіонату – без сумніву, високий результат.
«Бронзу» в останній момент «відвоював» поляк Патрик Пшибила, який таки зумів обійти білоруса Євгена Шавченка. Вартий на комплімент молодий українець Юрій Греков, який також заклав у заключній дисципліні всі кулі, поступившись за часом лише Кочергіну. У підсумку Греков став п’ятим. Юрій Огоновський посів восьме місце.
РЕЗУЛЬТАТИ
Сонячне Закарпаття вітає стронгмен 
Видовищне змагання у Хусті подарувало незабутні емоції і глядачам, і самим учасникам. Ризикнувши провести чемпіонат світу у «глибинці», Федерація стронгмену України та WSF отримали підтвердження, що такі масштабні проекти знаходять підтримку і вдячну публіку далеко від центральних міст. Відтак українські стронгмени надалі мандруватимуть країною. Наприкінці травня у Закарпатті відбудеться ще два турніри національного масштабу.

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ