У Києві відбувся чемпіонат України зі стронгмену.

Олександр Гливинський – про рекорди національної першості зі стронгмену

Sport.ua
© Sport.ua

8 національних рекордів та ще 5 повторень чинних найвищих досягнень – таке коротке «резюме» чемпіонату України зі стронгмену, який традиційно  відкрив сезон найсильніших людей країни у центрі Києва.

До 95 кг: Львів відбирає титул у Києва

У найлегшій стронгменівській категорії минулорічний срібний призер Роман Грицеляк зі Львова зумів перемогти чинного чемпіона України киянина Віктора Посудевського. У стартових дисциплінах у Посудевського загострилася незалікована травма меніска, внаслідок чого він фінішував лише п’ятим у «Супер-йоку», в якому є рекордсменом, і був четвертим у «Лог-ліфті». Зрештою, зібравши волю в кулак, Віктор виграв свою улюблену «Прогулянку фермера» і був другим у «Дамблі», поступившись одним балом лише Грицеляку.

Перед фінальною вправою Посудевський вигравав у львів’янина пів-балу. Однак феноменальна швидкість, яку розвинув Роман Грицеляк у «Кантуванні колеса», дозволила йому встановити національний рекорд (19,93 секунди), а заодно вперше у кар’єрі стати чемпіоном України! Цікавий факт: Грицеляк перевершив найвище досягнення, яке кількома хвилинами раніше встановив киянин Євген Настенко (21,44 сек)! Посудевський тепер віце-чемпіон, а «бронзу» здобув дебютант національного чемпіонату Олександр Скрипченко з Мелітополя.

Варто зазначити, що через травму не зумів взяти участь у змаганні чемпіон України-2016 та бронзовий призер минулого року  Микола Василюк зі Львова. А під час самого чемпіонату травмувався інший претендент на нагороди Олександр Сташенко, котрий через це припинив виступ після третьої вправи.

До 110 кг: Гайша – триразовий

Змагання у цій вазі пройшли під ознакою вражаючої стабільності чинного чемпіона Павла Гайші, що дозволило киянину здобути третій титул поспіль! У всіх вправах Павло не опускався нижче другого місця, вигравши одну дисципліну, а у ще одній поділивши перемогу з дворазовим чемпіоном світу Віталієм Герасимовим з Дніпра.

Герасимов також дуже впевнено провів змагання, оновивши свій же національний рекорд у «Дамблі»: торік він підняв  90-кілограмову гантелю за одну хвилину 8 разів, а цього – встиг зробити це ж саме на один раз більше! У підсумку Віталій виборов  статус віце-чемпіона України!

«Бронзу» здобув львів’янин Юрій Огоновський, у кар’єрі якого вже є бронзова нагорода у легшій категорії – до 95 кг. Свій призовий успіх Юрій підтвердив встановленням найвищого досягнення у дисципліні «Таєр-фліп», перевершивши рекорд Віталія Герасимова, показаний тим минулого року.

Недавня операція на нозі  зашкодила повноцінно виступити срібному призеру чемпіонату України-2017 та віце-чемпіону турніру «Найсильніша людина України Олександру Кочергіну. Відчувалося, що чернівецькому атлету бракує потужності: у підсумку – четверте місце.

Нещодавно перенесена хвороба завадила й володарю Кубка України Богдану Лук’яненку, котрий перейшов у важчу вагову категорію. Богдан зміг виступити лишу у двох вправах: ослаблений організм більшого не дозволив.

Цікавинкою змагання у цій ваговій категорії стала участь Віталія Міхеєва, який раніше постійно виступав у надваговій категорії.  Важка травма і тривале відновлення призвели до серйозної втрати ваги: торік Віталій важив 122 кг, а цього року – лише 107!

Міхеєв на рівних боровся з претендентами на нагороди до четвертої дисципліни – «Дамбла», в якій брак ваги дався взнаки. Однак  найважливіше, що атлет повернувся до активних змагань, тож бажаємо Віталію продовжувати набір форми, а результати прийдуть неодмінно!

Понад 110 кг: Новиков поза конкуренцією

Серед «супертяжів» немає рівних «Найсильнішому українцеві» Олексію Новикову, що цілком закономірно. На початку березня Олекса переміг на Arnold Amateur World Championship, тож в його перевазі над рештою просто немає сумнівів. Новиков впевнено переміг у перших трьох вправах, оновивши свої ж рекорди України у «Супер-Йоку» та «Прогулянці Фермера».

Дуже видовищною була «рубка» Олексія Новикова та Андрія  Бурштина у «Дамблі» – обоє атлетів по 7 разів зафіксували гантелю 95 кг у межах однієї хвилини, що є повторенням національного рекорду все того ж Новикова, встановленого на торішньому чемпіонаті! Відтак у четвертій вправі атлети розділили першість. Перед заключною дисципліною Бурштин йшов другим, маючи перевагу у 3,5 бали над третім місцем, яке посідав львів’янин Павло Кордіяка.

Однак у «Кантуванні колеса» Павло заслужив прізвисько «Друг пілота «Формули-1», бо поступився лише  своєму земляку – «Формулі-1» у цій вправі Володимиру Климку, котрий оновив своє ж найвище національне досягнення, зупинивши таймер на показнику 24,81 секунди. Але для Кордіяки найголовнішим було те, що він відіграв цілих чотири бали у Бурштина.  Завдяки цьому  Павло вперше у своїй кар’єрі став  призером національного чемпіонату і одразу –  срібним!

Досвідчений Андрій Бурштин, звісно, був засмучений таким підсумком, однак бронзова нагорода, без сумніву, є яскравим свідченням високого класу лідера буковинської школи стронгмену.

День рекордів: виснаження далося взнаки

Високий рівень конкуренції та максимальна самовіддача атлетів дали свої наслідки під час другого дня чемпіонату України, що носить назву «Дня рекордів». Було помітно наскільки виснажилися атлети. До того ж, тепло, що  повноцінно вступило  у свої права, непомітно перетворилося на спеку. Плюсування цих факторів призвело до того, що найбільш титулований на сьогодні український рекордсмен Олексій Новиков зірвав мозоль у другій вправі дня – «Прогулянці фермера» (дві валізи по 180 кг). Відтак Олекса не зміг перевершити свій рекорд на максимум дистанції  (24 м 30 см), пройшовши без одного сантиметра 15 метрів, що, зрештою,  не завадило йому виграти цю дисципліну. Новиков також розділив перемогу  у вправі «Лог-ліфт» на максимум – з Павлом Кордіякою та Сергієм Пономарьовим (всі атлети взяли по 155 кг), однак через ушкодження відмовився від виступу у наступних дисциплінах. У «Дамблі» на максимум перемогу святкував Віталій Герасимов (105 кг), а у «Супер-Йоку» тріумфував Юрій Огоновський (450-кілограмове коромисло він проніс на 20 метрів за 16,7 секунди).

Перформенс Петренка

Цікавою була боротьба у заключній дисципліні «Дня рекордів» – присіданні зі штангою «Аполон-Аксель» на грудях. Рекордсмен цієї вправи у вазі до 95 кг Олександр Петренко із Житомира (8 присідань із вагою 180 кг) вирішив побити рекорд і у категорії до 110 кг, в якій найвище досягнення рік тому встановив Олег Пилип’як, 6 разів присівши зі штангою вагою 200 кг. І Олександр впевнено виконав ті самі 6 присідань, однак при підйомі із сьомого присяду штанга зрадливо зісковзнула з грудей! Розпач Петренка важко навіть описати: до рекорду  не вистачило пів-руху!

Однак Петренко не заспокоївся і замовив вагу 220 кг, з якою зумів присісти 4 рази, що на даний момент є найвищим досягненням в Україні! Вартий компліментів і стронгмен  із Дніпра Антон Гриценко, котрий зумів двічі присісти з такою ж вагою і це при тому, що вага самого атлета – 95 кг!!!

Сезон стронгмену в Україні відкрито. За підсумками чемпіонату України атлети будуть поділені на учасників Вищої та Першої ліги Стронгмену, в межах яких  і будуть виступати цього року. А вже 12 травня в Україні відбудеться  представницький міжнародний турнір: у закарпатському Хусті атлети змагатимуться за титул чемпіона світу у ваговій категорії до 110 кг.

Організатори дякують за підтримку спонсорам та партнерам “Чемпіонату України зі стронгмену 2018”
Генеральному спонсору – компанїі “Віннер Форд Україна”, титульному партнеру – компанії “Цитрус”, партнерам: фірмі “Автек” – офіційному постачальнику вантажних автомобілів Форд в Україні, компаніям