Стронгмен. Едуард Оганісян переміг у першій лізі

Vylyatyno-65.jpg

Історичному змаганню не завадила негода

Перша ліга: принцип відбору

Поняття першої Ліги з’явилося в українському стронгмені минулого року, коли національна Федерація прийняла рішення не лише розмежовувати за категоріями турніри різного ґатунку, а й систематизувати змагання за участю атлетів неелітного класу у відповідний залік. Таким чином, з 2018 року поряд із рейтингом топ-атлетів, котрі наприкінці сезону змагаються на титул Найсильнішої людини України, з’явився й рейтинг атлетів Першої ліги. До фіналу цієї категорії потрапляють стронгмени, які посіли місця нижче десятого місця у заліку топ-класу, а також атлети, які набрали найбільшу кількість балів у відбірних змаганнях  першої ліги. У результаті формується десятка, яка й бере участь у вирішальному турнірі.

Мінлива Карпатська погода

Прем‘єрний, історичний, фінал Першої Ліги відбувся у мальовничому місці. Закарпатське селище Велятино розташоване у долині смарагдових Карпатських височин. Такий краєвид, що аж дух перехоплює, а гірське повітря додає богатирям і наснаги, і додаткову порцію кисню. От тільки, у Карпатах краса природи доволі часто  має оманливий характер. Так було й цього разу. Ще за годину до початку змагань тепле закарпатське сонце дарувало відповідний настрій усім учасникам змагань, що відбувалися у рамках фестивалю «Пинтя-Фест». Усміхнені ґазди пропонували туристам смачнезні боґрач та банош, туристи фотографувалися з Василем Вірастюком, а спортсмени налаштовувалися на турнір.

І тут за лічені хвилини на долину насунулася чорна хмара й раптово зірвався шквальний вітер, який вряди-годи нагадував смерч. Стихія з легкістю зривала намети та навіси над торговими ятками, а велетенська сцена, на якій мав відбутися вечірній концерт, ходила ходуном і, здавалося, от-от розвалиться.

Рішення оргкомітету

Вітер змінився сильною зливою, відтак учасники змагань змушені були заховатися в автобусі та автомобілях, чекаючи поки негода мине. Однак дощ не припинявся близько години і оргкомітет прийняв рішення розпочинати змагання, модифікувавши частину вправ з метою збереження здоров’я атлетів та уникнення травм.

Краще стартують легші

Перша вправа – «Перенесенні двох 100-кілограмових мішків на 20 метрів» – показала, що фавориту фіналу киянину Денису Дубровському буде зовсім непросто вести боротьбу із деякими з легших та спритніших за нього атлетів. Денис розділив останнє місце з іншим надваговиком Іваном  Шариєм з Івано-Франківська. Тим часом,  на чолі заліку опинилися три атлети з вагової категорії до 110 кг: Едуард Оганісян з Харкова, Андрій Бурденюк з Чернівців та Денис Бережник з Хуста. Різниця їхніх результатів умістилася у 0,31 секунди. Це дало згаданій трійці чудові шанси у боротьбі  за медалі.

Реванш «тяжів»

У другій вправі – «Утриманні коромисла вагою 140 кг» – за надваговиків постояв Іван Шарий. Найважчий атлет фіналу (147 кг) протримав вагу майже півтори хвилини, чим одразу покращив своє положення у загальному заліку.

Оганісян та Бережник утрималися у топ-групі, а от Бурденюк відверто завалив вправу, посівши останнє місце, що у підсумку коштувало йому медалі.

Усю свою силу киянин Денис Дубровський, який був найстаршим з учасників – 38 років, показав у силовій естафеті «Оверхед» (підйом гантелі «Дамбл» 80 кг, штанги «Аксель» 120 кг та колоди «Лог-ліфт» 130 кг по 2 рази упродовж однієї хвилини). Він єдиний з усіх учасників зафіксував над головою чотири снаряди і продовжив рух догори по турнірній таблиці.

Піднявши на снаряд менше, утримав  позицію лідера Оганісян. У той же час Бережника з другого місця потіснив  львів’янин Микола Василюк, котрий, як і лідер змагання, підняв три снаряди в естафеті.

Але вже у наступній дисципліні мешканець Хуста подарував місцевій публіці, яка палко підтримувала земляка, яскраву перемогу! Вигравши «Прогулянку фермера» Денис Бережник розділив лідерство у загальному заліку з Едуардом Оганісяном.

Микола Василюк не зумів пройти дистанцію повністю і вилетів з трійки найкращих, натомість вакантну позицію обійняв Дубровський, який показав другий результат у «Фермері» і  скоротив відставання від Оганісяна до 4 балів.

Фінальна розв’язка

І хоч Дубровський дуже потужно виконав заключне випробування – «Тягу 300-кілограмової платформи»,  повернути втрачене на старті не вдалося. Піднявши зазначену вагу 8 разів, Денис розділив перемогу у дисципліні з іншим богатирем, який припустився невиправних помилок на старті – Андрієм Бурденюком з Чернівців.

У загальному заліку Дубровський піднявся лише на одну позицію вище, відтіснивши на третю позицію Дениса Бережника. Для закарпатця бронза Фіналу Першої Ліги є першим вагомим  досягненням в індивідуальних турнірах зі стронгмену. Зважаючи на те, що цей сезон у богатирському спорті  для закарпатця дебютний – результат дуже перспективний.

Дубровський – віце-чемпіон і, незважаючи на його чемпіонські амбіції, цим результатом, здобутим у екстремальних погодних умовах варто пишатися.

Сенсаційний чемпіон

А найбільшою сенсацією фіналу став 32-річний Едуард Оганісян з Харкова. Нещодавній бронзовий успіх харків’янина у фіналі Кубка України у ваговій категорії до 110 кг, звісно, давав  підстави вважати його претендентом на медалі, але назвати Едуарда  чемпіоном до фіналу навряд чи хтось би наважився. Однак сам атлет довів, що заслуговує на найвищу нагороду. У заключній вправі він здійснив саме стільки тяг, скільки було необхідно для збереження першого місця у загальному заліку, яке принесли йому звання переможця першої ліги!

Дебютний  сезон нового змагання закінчено – перший розділ написано. Попереду – нові випробування й нові досягнення.

© Sport.ua