Олексій Новиков вчетверте поспіль став найсильнішою людиною України

Київський стронгмен знову здобув титул «Найсильніша людина України»

Респект від Президента
Цьогорічний найпрестижніший турнір серед вітчизняних стронгменів відбувся у Дніпрі. Зайвим свідченням високого рівня змагань є той факт, що на відкриття турніру з вітальним словом завітав Президент України Володимир Зеленський.
Перша особа держави, на пару з головою свого офісу Андрієм Богданом, навіть спробував підняти 330-кілограмовий «Тімбер».  Зрештою, з допомогою інших представників президентської команди,  це вдалося зробити, а глядачі вкотре переконалися наскільки «нелюдська ноша» у сучасних богатирів.
Чемпіонський старт Новикова
«Тімбер-керрі» був першою вправою Гранд-фіналу і чинний володар титулу «Найсильнішого українця» Олекса Новиков одразу ж почав змагання із перемоги. Він проніс колодязь на 20 метрів за блискавичні 8,82 секунди.
Найближчий опонент – чернівчанин Олександр Кочергін відстав на 1.44 секунди. Павло Кордіяка зі Львова фінішував у стартовому випробуванні четвертим.  Новиков наростив перевагу у другій та третій дисциплінах, вигравши кожну з них. І у «Трак-пулі», і в «Естафеті на швидкість» киянин двічі випереджав свого основного конкурента – Кордіяку. У тязі вантажівки – на 1,72 секунди, а в естафеті – майже на дві секунди.
Львів’янин кожного разу наче й наближався до нинішнього лідера українського стронгмену, однак, аби випередити фаворита, дещиці бракувало.
У згаданих вправах варто відзначити хлопців, котрі посідали треті місця – Руслана Петруню у «Трак-пулі» та Андрія Дмитрієва в естафеті. Стабільно набирав бали й Олександр Кочергін, загальна третя позиція якого ні у кого не викликала сумнівів.
Перша перемога Кордіяки у фіналі
У четвертій дисципліні – «Кулях Атласа», Павлові Кордіяці таки вдалося вирвати перемогу в Олексія Новикова. Лише ці двоє атлетів зуміли підняти всі чотири кулі (від 120 до 180 кг): Кордіяка зробив це майже на 23 секунди швидше.
Заради справедливості варто зауважити, що Новиков нещодавно потягнув м’яз біцепса і його перевага у загальному заліку дозволяла обмежитися підйомом трьох куль. Відтак тут плюс треба поставити обом:  Кордіяці –  за швидкість, Новикову – за характер.
Лідер відновлює перевагу
У п’ятій вправі чемпіон знову показав клас, вигравши «Естафету Оверхед» із запасом. Олексій підняв п’ять снарядів (від 80 кг до 150 кг) за 32,78 секунди. Олександр Кочергін, котрий показав другий результат , зробив це на 12,79 секунди повільніше.
Лише Новиков і Кочергін встигли за хвилину виконати завдання повністю, піднявши по дві гантелі та по три колоди. Ще четверо атлетів – Кордіяка, Бережник, Шавченко  та Сірманов – зафіксували по чотири снаряди.
Повернення Power Stairs
Заключною вправою фіналу стали «Силові сходи». Повернення до програми змагань класичних Power Stairs, які свого часу були постійним випробуванням у світовому стронгмені, викликало чималий інтерес і серед спортсменів, і серед шанувальників цього спорту. Кожну із двох гирь (220 і 240 кг) необхідно за хвилину підняти на п’ять сходинок висотою по 35 сантиметрів.  Павло Кордіяка зробив це швидше за усіх, здобувши другу перемогу у Гранд-фіналі.
Павло майже на три секунди випередив свого земляка Володимира Климка. Усі десять сходинок, крім галичан, подолали ще троє атлетів – Кочергін, Шавченко та Бережник.
Впевнений тріумф Новикова
У заключній вправі Олексій Новиков встиг закласти гирі на 9 сходинок, однак, з усього було видно, що робив він це з відчуттям спокою, зумовленим перевагою у загальному заліку. У підсумку, Олексій здобув черговий, уже четвертий у кар’єрі, титул «Найсильніша людина України» цілком впевнено, що, зрештою, було очікуваним результатом. Цей сезон киянин з успіхом проводить серед еліти професійного стронгмену світу: дві перемоги на континентальних турнірах «Арнольд Класик» – у Південній Америці та Африці, участь у фіналі основного «Арнольда» та у World Strongest Man, «бронза» на престижному Giant Live (якраз перед «Найсильнішою людиною України»)… Цим сезоном Новиков однозначно може пишатися: зараз головне – відновити сили й продовжувати зростання.
Стабільний прогрес Кордіяки
Павло Кордіяка вдруге поспіль стає віце-чемпіоном найпрестижнішого турніру, що є ознакою стабільності високого ґатунку. Цього року Павло брав «призи» на міжнародних турнірах в Європі, що дало йому цінний досвід. Важливо продовжувати працювати над собою, а приклад Олексія Новикова показує, що світові вершини не є такими «занебесними», як може здатися на перший погляд.
Третє місце Олександра Кочергіна є вже його другим призовим на «Найсильнішому» – 2017-го Сашко був другим. Тепер же ветеран АТО знову підтримав реноме буковинського стронгмену, адже торішній бронзовий призер Андрій Бурштин левову частику цього сезону пропустив через травму.
Кожен фіналіст – уже переможець
Варто відзначити й інших хлопців з чільної шістки: Денис Бережник лише за додатковими показниками поступився четвертим місцем білорусу Євгену Шавченку, котрий здобув своє місце в елітному фіналі завдяки кропіткому набору балів на етапах Кубка України. Майстер «камбеку» Володимир Климко замкнув шістку у фірмовому стилі, взявши друге місце на «Кулях» і в такий спосіб випередивши Андрія Дмитрієва. Зрештою, й про сумчанина хочеться сказати добре слово, адже він рівно виступив у головному змаганні сезону, в одній із вправ взявши третє місце.
Непогано виглядає й підсумкове місце Руслана Петруні, для котрого 2019-ий став роком поверненням після складної травми. Важкий сезон відбився на кожному атлетові, тому потрапляння до «Великої Десятки» є приводом вважати цей рік успішним для усіх фіналістів. Відтак Юрій Огоновський, Роман Сірманов, Микола Василюк (найлегший серед учасників Грнад-фіналу) та Євген Корчун також однозначно можуть записати собі 2019-ий в актив.
А от хто з атлетів уже зараз піде у відпустку, а хто – ще позмагається, залежить від планів особистих і командних. Уже незабаром чемпіонат України у четвірках підіб’є підсумок елітних національних змагань цього року. А ще у Кропивницькому відбудеться Кваліфікаційний турнір на аматорський «Арнольд Класик». Отож, програма сезону ще не вичерпана.
Турнір «Найсильніша Людина України-2019»
Технічні результати – за цим посиланням.
Автор: Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ
взято: Sport.ua