News

Untitled-2-Kopyrovat.jpg

Друзі, нарешті відбувся Перший в світі турнір з естетичної тяги!
Дійство було дуже ефектне та перспективність напрямку надихає.
Система оцінювання та ведення протоколу в процесі вдосконалення для подальших турнірів.
Дякуємо дівчатам за участь:
Тищук Яна (Тернопіль)
Вітковська Вероніка (Київ)
Константинова Олена (Донецьк)
Циганюк Мар‘яна (Львів)
Давиденко Тетяна (Кривий Ріг)
Ільків Мирослава (Львів)
Загальська Лідія (Київ)
Потапчук Тетяна (Київ)


DSC_0179-Kopyrovat.jpg


Перший з них був
Чемпіонат України серед аматорів (в 3-х вагових категоріях).
Категорія 95кг:
🏆1. Назар Федунишин – 94,5 б.
🥈2. Чуха Шандор – 90,5 б.
🥉3. Білоконь Олександр- 88 б.


Категорія 110кг:
🏆1. Антохі Вячеслав – 54 б.
🥈2. Тимар Тарас – 53 б.
🥉3. Король Артем – 53 б.


Категорія +110кг:
🏆1.Ільченко Денис – 33,5 б.
🥈2. Поліщук Борис – 28 б.
🥉3. Руденко Юрій – 24 б.


Турнір зібрав більше 45 учасників з різних регіонів України і став гарним початком у стронгмені для багатьох молодих спортсменів.

Федерація стронгмену України дякує всім учасникам і бажає ставати ще сильнішими та витривалішими. До зустрічі у новому сезоні.


Estet-e1539280618741.jpg

РЕГЛАМЕНТ:

3 листопада 2018р

Київ, Хрещатик 2.

Реєстрація та мандатна комісія 17:30, початок 19:00!

Прийом заявок до 01.11.2018

Формат змагання:

Дівчата попарно виконують під рахунок ведучого мертву тягу штанги 50 кг на 20 разів. Судді мають дві шкали оцінок:

  1. Техніка виконання. Кожне технічно не естетичне повторення не зараховують. 1 повторення = 1 бал. Тобто, учасниця, яка зробила всі 20 повторень, але 3 останні не технічно отримує 17 балів!
  2. Естетизм, артистизм та експресію виконання за 5-ти бальною шкалою. Таким чином ці дві оцінки сумуються в кожного судді, потім оцінки всіх суддів сумуються і діляться на кількість суддів (середнє арифметичне) і виводиться загальний бал кожної учасниці.

Після першого етапу відбираються 4 дівчини з найбільшою кількістю балів, які потрапляють у фінал.

У фіналі дівчата виконують мертву тягу з вагою 70 кг на 15 разів. Система оцінювання така ж сама.

Для подачі заявки на участь потрібно:

викласти своє відео виконання мертвої тяги з хештегом #fsu_estet_lift і ми відберемо 5 дівчат, які найбільше вразять оргкомітет.

Умови:

– кожна учасниця отримує комплект (шорти+топ);

– чудові медалі, а переможниця гарний кубок;

– 4-8 місце отримують 1500 грн, 3 місце 2000 грн, 2 місце 3000, 1 місце 4000 грн.

– чудові та професійні фото з турніру.


AGRO-EKSPO-2018-210.jpg

Павло Кордіяка став другим, а Павло Гайша – третім. Переміг поляк Рафал Кобиляж

Етап Кубка світу зі стронгмену  у Кропивницькому підвів риску під професійними змаганнями українських богатирів цього сезону. На турнір Agro Expo Strongman Cup -2018, крім українців,  прибули атлети з Польщі, Білорусі, Грузії та Латвії.  Дев’ять учасників змагалися за перемогу під час найбільшої в Україні міжнародної виставки AGRO EXPO, що розташувалася на території 125 тисяч квадратних метрів.

Гарний старт Кордіяки

Як, і на турнірі «Найсильніша людина України», найкращий старт взяв львів’янин Павло Кордіяка, котрий швидше за всіх проніс щит вагою 171 кілограм на дистанцію 60 метрів – за 18,48 секунди. Крім Павла, із 19 секунд зумів вибігти лише поляк Пшемислав Бжоза (18,72 сек). Решта атлетів показали результати за межею не те, що 19, а 20 секунд! Тріумфатор цього сезону Олексій Новиков у першій вправі турніру був лише четвертим.

 

Біль у колінах Новикова

Однак те, що здавалося дивним на старті стало очевидним вже у наступній дисципліні. Упродовж року  Олексу діймав біль у колінах і наприкінці змагального сезону він змушений був провести медичні процедури, після яких відчув полегшення, а, отже, вирішив не пропускати заключний міжнародний старт 2018-го. Проте виступ засвідчив, що лідер українського стронгмену не відновився повністю: слабкість у колінах була особливо відчутною в «Оверхеді» та «Прогулянці фермера» – вправах, в яких Новіков вражає усіх упродовж двох останніх сезонів.

Олексій Новиков

Відтак, показавши незвично низькі для себе результати, киянин випав з числа претендентів на медалі. Однак, до своєї честі Олексій не знявся зі змагання і був на звичних для себе лідерських позиціях у двох заключних дисциплінах турніру!

Кобиляж – на ходу

За відсутності конкуренції з боку Новикова, його постійний опонент Рафал Кобиляж почав вигравати вправу за вправою. В естафеті «Оверхед» (підйом по черзі трьох колод 120, 130 та 140 кг по два рази) поляк відіграв два бали у Кордіяки, зрівнявшись із ним у загальному заліку.

У «Прогулянці Фермера» (2 валізи по 130 кг на 60 м), львів’янин показав дуже гарний час – 32,13 секунди, але Рафал був на дві з половиною секунди швидшим! (29,87 сек.) Зрештою, у турнірній таблиці це вилилося лише в один бал переваги, тож вся боротьба, як здавалося, була попереду.

Нездоланна висота

Вирішальною у цьому сенсі стала «Вага на висоту». Три діжки вагою по 35 кілограмів Кобиляж метав над чотириметровою планкою  як з катапульти. Показавши відмінну траєкторію кидання  та блискавичну швидкість (13,90 секунди) польський стронгмен практично достроково вирішив питання про перемогу на турнірі.

Павло Кордіяка класно розпочав виступ у цій дисципліні, швидко метнувши першу діжку,  однак друга стала для нього нездоланним завданням. Як не намагався галичанин,  більше перекинути вагу через висоту не зміг.

Гарні результати  показали двоє інших українців – Олексій Новиков (17,54 сек.) та Роман Шмигельський (18,42 сек.). Хлопці метнули всі діжки і за часом незначно програли  Рафалу Кобиляжу, однак втратили занадто багато раніше, щоби бути загрозою для його лідерства.

Рафал тягне скільки треба

Відтак у заключній вправі – «Мертвій тязі» (300 кг на руки), де снарядом слугував культиватор «Ельворті Полярис 8,5»  – поляк підняв рівно стільки, скільки було необхідно для збереження першого місця – 9 разів. Олексій Новиков здобув звитягу престижу, здійснивши найбільшу кількість тяг серед усіх учасників – 15.

Класно виступив і білорус Євген Шавченко (14 тяг), що дозволило йому увійти до шістки найкращих на етапі Кубка світу.

Два Павла

Два українських Павла – Кордіяка та Гайша – здійснили по 12 підйомів ваги, чим красномовно засвідчили закономірність срібної та  бронзової сходинки на цьому представницькому  турнірі. Віце-чемпіонство Кордіяки, взагалі, не викликало жодних сумнівів, оскільки він майже до останнього боровся за перемогу.  А от Гайша виграв іншу україно-польську  суперечку – з  Пшемиславом Бжозою. У перших трьох вправах поляк брав друге й третє місця, а українець, хоч лиш  одного разу був другим, показав більш стабільні результати в усіх дисциплінах, уникаючи провалів, що дало йому один бал переваги перед заключною дисципліною. А у «Тязі»,  Гайша зробив на один підйом більше за Бжозу, чим лише збільшив свою перевагу над опонентом.

Таким чином, як і три тижні тому у Дніпрі, де відбулася кваліфікація до чемпіонату світу, п’єдестал пошани склали два  українці та поляк, але в іншій послідовності. Цього разу Рафал Кобиляж перемістився з третього місця на перше, Кордіяка, для якого 2018 рік забарвлений у колір «срібла»,  залишився другим, а Новікова замінив Гайша. Олексій, до речі, за рахунок гарного фінішу зумів піднятися на четверту позицію, також обійшовши Бжозу.

На цьому у стронгменівському сезоні – 2018 поки можна поставити крапку. Нові події та звершення – у 2019-му! Будьте сильними!

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ

ТАБЛИЦЯ ЕТАПУ КУБКА СВІТУ 


Truck-chempionat-2018-4-73.jpg

 

Закарпатський стронгмен Юрій Симоненко став переможцем першого чемпіонату України з трак-пулу, що відбувся у Львові.

Машини великі і різні

Перетягування вантажних автомобілів – традиційна дисципліна у стронгмені, однак метод тяги автівки буває різним. Саме ця різноманітність й підштовхнула Федерацію стронгмену України до проведення спеціалізованого змагання, яке об’єднало різні види вправ з машинами у вигляді вправ. Фундаментом стали дві найпоширеніші дисципліни – «Трак-пул» (тяга автомобіля корпусом за допомогою спеціальної упряжки, підтягуючись за канат) і «Арм-овер-арм» (тяга за канат, сидячи в упорі). До цього силового тандему було додано утримання джипа, що скочується з нахиленої площини.

Представницька компанія

Турнір викликав чималий інтерес – взяти участь у ньому початково виявили бажання 22 силачі, однак з різних причин на старт вийшли 19. Серед учасників увагу привертав 6-разовий володар титулу «Найсильніша людина України» маріуполець  Олександр Лашин, який під кінець сезону потішив шанувальників стронгмену  своєрідним  поверненням  у великий спорт, взявши участь вже у другому турнірі (першою була участь у матчевій зустрічі «Україна – Європа»). Серед інших, варто відзначити топ-атлетів українського стронгмену львів’ян Володимира Климка та Миколу Василюка, франківців Романа Шмигельського та Івана Шария, киян Дениса Дубровського та Руслана Петруню. Для останнього  це змагання стало першим після важкого ушкодження. Потужною компанією приїхали білоруські атлети: президент федерації сусідньої країни Дмитро Кривогуз, який також виступав, привіз із собою ще чотирьох атлетів.

Допомога старшого товариша

Холодний осінній дощ на пару  з вітром ускладнили  роботу атлетам.  «Трак-пул» 8-тонної вантажівки на 20 метрів по слизькій поверхні – заняття надскладне. За жеребкуванням, першим тягнув один із фаворитів – Олександр Лашин, який одразу показав доволі високий результат для таких погодних умов – 30,1 секунди.

І тримався би цей час  на першій позиції  значно довше, якби Олександр не позичив своє альпіністське  взуття дебютанту змагань Юрію Симоненку з Хуста. Як старший колега і своєрідний наставник, Сашко не пошкодував свого спорядження і кремезний Юрко (зріст – 201 см, вага – 130 кг), віддячив йому, відібравши перше місце! Симоненко пройшов дистанцію на 2 з половиною секунди швидше – 27,4 секунди!

Ось так почала зароджуватися сенсація. На завершення вправи здивував українців і підтвердив свою силу  потужний білоруський стронгмен, чемпіон Білорусі з арм-рестлінгу Руслан Багіров, який показав другий результат, програвши Симоненкові 0,45 секунди.

Каторжна робота

У другій вправі організатори серйозно ускладнили життя спортсменам. Мало того, що вправа «Арм-овер-арм» – складніша для виконання, то ще й до першої  вантажівки була додана ще одна така ж, а загальна вага авто-поїзда склала 16 тон!

Попри складні кліматичні умови організатори не стали змінювати умови конкурсу. Додала складності й поверхня: незначний для неозброєного ока нахил, перетворював тягу машини на каторгу. Передні колеса другого «трака»  застрягали  у невеличкому заглибленні, після чого зрушити вантажівки з місця було просто нереально. Жодному з учасників не вдалося протягнути  машини навіть на два метри. Перемогу розділили Юрій Симоненко та білорус Павло Карпеко, що досягли позначки 1 метр 75 сантиметрів.

Фінальне утримання: «бронза» Лашина і «золото» Симоненка

У заключній дисципліні – «Утриманні авта» – взяли участь вісім найкращих атлетів за підсумками двох вправ. Екстремальне випробування на «хват» виграв білорус Багіров, якому вочевидь допоміг його профільний вид спорту: усі знають, які великі й міцні кисті у майстрів арм-рестлінгу. Джип вагою дві з половиною тони Руслан протримав довше двох хвилин – 2:18,69, що, зрештою, не дозволило йому піднятися вище четвертого місця.

А от його земляк – призер турніру «Силище Айсман» Павло Карпеко «натримав» на «срібло»! Павлові вдалося випередити у загальному заліку іменитого Олександра Лашина. Сашко дещо  невдало вибрав позицію для виконання вправи, ускладнивши собі робот. Відтак не протримав авто достатньо довго для збереження другого місця. Однак «бронза» у першому після паузи індивідуальному турнірі красномовно свідчить, що пороху у порохівницях ще вдосталь, а  досвідченому стронгмену варто поміркувати чи не повернутися б у спорт з нового сезону!

Гарний результат в «Утриманні авта» показав львів’янин Микола Василюк. Попри вражаючу різницю у вазі із тим же Багіровим (- 50 кг), Микола показав міцний хват, протримавши дві з половиною тони більш як півтори хвилин (1:34,62). Василюк розділи із Багіровим  4-5 місця у загальному заліку.

А переможцем турніру став той, хто сенсаційно захопив лідерство на старті змагання і не віддав цю позицію аж до фінішу! Колишній метальник диску Юрій Симоненко протримав авто із четвертим результатом, чого було більш як достатньо для загального тріумфу: перевага у підсумковій таблиці склала аж 7 очок!  Такий яскравий виступ Симоненко дає підстави припускати, що наступного сезону когорта атлетів, що претендують на місця у «топ-10»  збільшиться щонайменше на одного атлета.

Автор: Олександр Гливинський

Фото: Аня Бельская


HMILNYK-2-13.jpg

Київська команда «Whirl» здобула перемогу на командному чемпіонаті України зі стронгмену

Київська команда «Whirl» здобула перемогу на командному чемпіонаті України зі стронгмену, відібравши титул у триразових чемпіонів – команди Львова.

Золотий врожай

Цього року кияни на чолі зі своїм лідером Олексієм Новиковим зібрали повний комплект золотих нагород національних змагань. Сам Новиков втретє поспіль виборов найпрестижніший індивідуальний титул –  «Найсильніша людина Україна», а у тандемі з Павлом Гайшею, що також став триразовим національним чемпіоном, але  у вазі до 110 кг,  тріумфував  на парному чемпіонаті України серед «супертяжів». На додаток, легші атлети (до 95 і 110 кг) Віктор Посудевський та Олександр Сташенко виграли парний чемпіонат у своїй ваговій категорії. Для повної колекції  бракувало лише перемоги на  командному  чемпіонаті України, в якому змагаються квартети – два атлети надвагової категорії та по одному стронгмену до 95 і 110 кг. Підсилював інтригу той факт, що цей титул вже три роки поспіль здобував Львів, який торік був представлений двома командами (міста й області), одна з яких взяла «золото», а інша – «бронзу».

Свято богатирства у Хмільнику

Змагання відбулося у курортному Хмільнику, який гостинно запросив стронгменів провести один з найпрестижніших змагань сезону. На центральній площі міста ніде було яблуку впасти – місцеві мешканці забезпечили аншлаг. Чудовим виконанням національного гімну усіх зарядив один із найкращих тенорів країни Юрій Годо. Його спів проймав до  глибини душі.

Претенденти на медалі

На відміну від минулого року,  цього разу  галичани виставили лише одну команду. Позитивним моментом стало повернення після травми лідера галичан – дворазового чемпіона світу Володимира Рекші (доповнили четвірку Павло Кордіяка, Володимир Климко та Микола Василюк).

У той же час  столиця традиційно була представлена двома квартетами – крім «Whirl»,  за медалі боровся ще й «Київ-1», на чолі з досвідченими Сергієм Пономарьовим та Денисом Дубровським. Через травму одного з атлетів, не прибули на змагання віце-чемпіони минулого року – Чернівці. Натомість доповнили коло учасників Івано-Франківськ, Закарпаття та Одеса.

Потужний старт киян

Честолюбні претенденти на титул вже з першої дисципліни почали штурмувати п’єдестал. У вправі «Арм-овер-арм» (тяга двох зчеплених вантажівок загальною масою 16 тон  на 20 метрів) «Whirl» обійшов всіх, а от «Львів» показав лише четвертий результат, що означало відставання на 3 бали уже на старті турніру. Другим фінішував «Київ-1», третім – «Івано-Франківськ» на чолі з Романом Шмигельським та Іваном Шариєм.

У другій вправі – «Естафеті», що складалася з чотирьох етапів (перенесення мішка 120 кг на 20 метрів + Супер-Йок 400 кг на 20 м + Айсланд Кросс 140 кг на 20 м + Таєр-фліп на 5 разів) львів’яни прагнули відігратися, однак все ж на 0,79 секунди команда Новикова була швидшою. Галичан міг тішити той факт, що вони наздогнали «Київ-1» у загальному заліку, однак відставання від лідера збільшилося до 4 балів.

Героїчні потуги Закарпаття

Зовсім небагато програли фаворитам в естафеті закарпатці: команда Олексія Мальцева поступилася лише двома секундами. У «Закарпатті» після першої дисципліни відбулася вимушена заміна – травмованого Тараса Тимара замінив львів’янин Юрій Огоновський, який початково приїхав до Хмільника просто поспостерігати за змаганнями. Решта команд  не заперечували проти такої дружньої підтримки ослаблених опонентів.

Богатирська битва фаворитів

У наступних двох  вправах «Whirl» та «Львів» подарували уболівальникам яскраве очне протистояння.  У підйомі 220-кілограмового «Лог-ліфта» на кількість разів за 2 хвилини – команди йшли ніздря в ніздрю. Галичани постійно наздоганяли головних опонентів, але все ж заключний раз не встигли зафіксувати підйом у межах відведеного часу – 15:14 перемога за столичними стронгменами.

В естафеті на хват (перенесення качки 200 кг, прогулянка фермера 2 по 150, «тімбер»330 кг, тяга ручок по 140 кг на три рази – двічі) львів’яни також прагнули нав’язати боротьбу, але все ж на заключних етапах відстали, програвши на фініші 3 секунди.

Фінальна розв’язка

Після звитяг київської четвірки у чотирьох вправах  поспіль доля чемпіонату вирішувалася у п’ятій вправі – «Тязі платформи з автомобілем», де на руки пари атлетів припадало 550 кг. «Львів» працював на максимум, здійснивши 29 підйомів ваги. Однак кияни, котрі виступали останніми,  на один раз зуміли перевершити досягнення основних опонентів, при цьому залишивши невикористаними ще 10-15 секунд відведеного на вправу ліміту часу. Таким чином, «Whirl» здобув перше в історії «золото» командного чемпіонату достроково – за одну дисципліну до завершення змагання.

Зникла інтрига і у боротьбі за третє місце. Команда «Київ-1», в якій  зрілих стронгменів  Сергія Пономарьова та Дениса Дубровського підтримали молодші та  міцні Антолій Марковчин та Андрій Дмитрієв, забезпечила собі  «бронзу» чемпіонату.

Відтак у заключній вправі – естафеті «Завантаження», на яку новоспечені чемпіони вже не вийшли, львів’яни таки здобули перемогу, що дозволило їм скоротити відставання у загальному заліку до одного балу, але не більше. Триразові чемпіони змушені скласти повноваження. Натомість столичні стронгмени цього сезону зібрали повний врожай «золота» і можуть пишатися собою.

До завершення внутрішнього сезону залишається ще два серйозних турніри – чемпіонат України з трак-пулу, що відбудеться у Львові,  та міжнародний турнір у Кропивницькому.

Командний чемпіонат України зі стронгмену, Хмільник

1. Київ-Whirl (Олексій Новиков, Павло Гайша, Віктор Посудевський, Олександр Сташенко) – 30

2. Львів (Володимир Рекша, Павло Кордіяка, Володимир Климко, Микола Василюк) – 29

3. Київ-1 (Сергій Пономарьов, Денис Дубровський, Андрій Дмитрієв, Анатолій Марковчин) – 22,5

4. Закарпаття (Олексій Мальцев, Денис Бережник, Іван Деркач, Тарас Тимар, Юрій Огоновський) – 17,5

5. Івано-Франківськ (Роман Шмигельський, Іван Шарий, Євген Настенко, Андрій Кошубський ) – 16

6. Одеса  (Євген Павлов, Денис Ільченко, Єгор Поломошнов, Сергій Особа ) – 10

ТАБЛИЦЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ

взято з © Sport.ua


Kropyvnytskyj-KYE-1280x731.jpg

28 Вересня 2018 р. м. Кропивницький прийматиме Етап кубку світу зі стронгмену
“Strongman AGRO EXPO cup 2018”
Програма заходу:
12:00 Нарада суддів та атлетів
Вправи;
1. Трак пул Тракторець
Конкурс для глядачів – ДАМБЛ
2. Шилд
3. Лог-ліфт естаффета
Конкурс для глядачів – ЛОГ-ліфт
4. Вейт фор хай
5. Тяга борозна
Нагородження.

Geplaatst door Федерація стронгмену України op Woensdag 5 september 2018


AMATORY-Recovered-1280x723.jpg

Регламент:

День приїзду –  13 жовтня 2018 р.

Дата:  14 жовтня 2018

Місце: м. Київ, пр-т академіка Палладіна 16. ТЦ “ACADEM CITY”

Розклад:

08:00 – 9:30             мандатна комісія, зважування учасників змагань;

9:30 – 10:00             нарада суддів та представників команд;

10:00                          урочисте відкриття змагань.

* Регламент в залежності від кількості учасників.

Вправи:

Вправи: 95кг 110кг +110кг
Супер Йок (20м) 200/250кг 230/280кг 250/300кг
Лог-ліфт (рази) 70/90 кг 80/100 кг 90/110 кг
Тяга акселя (рази) 150/180кг 170/190 кг 180/200 кг
Дамбл 45/55кг 55/65кг 65/75кг
Таєр фліп 3 оберти 4 оберти 5 обертів

Стартовий внесок при реєстрації* на сайті до 8.10.2018– 300 грн, після – 600 грн!!!

Обовязково:  для допуску до змагань мати паспорт та медичну довідку-допуск до змагань!!! Страховку можна буде придбати на місці змагань за 150 грн, але в разі хірургічного втручання гарантоване відшкодування: 10 тис.грн.

Без медичної довідки атлет до змагань не допускається – буде перевірка із Міністерства!!!

1-6 місце Чемпіонату України, 10 атлетів учасників турніру «Найсильніша людина України», 10 учасників «Фіналу 1-ї ліги» до участі у змаганнях НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ!

Допускаються до участі жінки на ваги категорії 95 кг.

  РЕЄСТРАЦІЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ:  https://2event.com/uk/events/1525460